GALERIE: Policie v Číně má speciální pušku na drony! Podívejte se, jak obávaná zbraň vypadá a co umí!

Máte drona? Pak byste si měli honem rychle zjistit, kdy a kde s ním můžete létat!
Anti-dron puška
Anti-dron puška
Weibo

reklama

A dost, řekli si policisté v Číně! Řiditelné drony jsou v mnoha případech hodně rušivou záležitostí a podle tamějších orgánů i případnou bezpečnostní hrozbou. Takže je potřeba zakročit! Proti neoprávněně provozovaným dronům proto vyrukuje čínská policie se speciálními puškami, které dokážou drony efektivně zpacifikovat.

Pušky budou nasazeny v průběhu plánovaného maratonu ve městě Wuhan na východě země. Charakteristika zbraně je vcelku impozantní, čemuž odpovídá i její vzhled, nápadně připomínající pušky ze sci-fi filmů. Aktivní dostřel – jedna míle, způsob fungování – radiové vlny. Díky tomu dokáže puška, která stojí v přepočtu 30 tisíc dolarů, vcelku bezpečně přinutit drony přistát, aniž by došlo k jejich poškození.

Jak vše funguje, demonstrovala policie minulý týden, když během několika minut přinutila přistát hned šest dronů. Policie ve Wuhanu tak chce navázat na úspěšné tažení jejich kolegů z jiných měst, kde už došlo i na zatčení některých pilotů. Ať už kvůli nebezpečnému létání mezi lidmi, nebo kvůli narušování série Formule E.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!