Google Chrome konečně přináší očekávané zlepšení výkonu

Chrome bude podstatně svižnější a efektivnější.
Google Chrome
Google Chrome
Google

reklama

Google si na konec roku připravil výrazné zvýšení výkonu svého prohlížeče Chrome, který bude daleko lépe pracovat s otevřenými kartami a lépe upřednostní tu právě aktivní oproti těm na pozadí. „Tím až pětinásobně snížíme zatížení procesoru a zvýšíme výdrž baterie až o 1,25 hodiny,“ píše se v oficiálním blogu.

Uživatelé přitom nepřijdou o žádné z výhod, jakými je přehrávání zvuků a hudby na pozadí nebo přijímání notifikací z otevřených karet. Rychlejší by mělo být taky otevírání Chromu (průměrně o 25 procent), ale i otevírání nových karet (o 7 procent), to vše při menší spotřebě i menší spotřebě operační paměti.

Novinkou bude taky vyhledávání v rámci karet, pokud už jich máte otevřených opravdu hodně. Bude k tomu určeno nové vyhledávací pole, do kterého zadáte název webu nebo titulní text a ona hned vyskočí.

Až později v příštím roce dorazí taky funkce Chrome Actions – umožní zadat do adresního řádku příkazy pro rychlý přístup k funkcím vyhledávače – například „edituj hesla“, „smaž historii“ nebo „anonymní okno“.

Trápí vás pomalost a náročnost Chromu na výkon počítače?

reklama

reklama