Google má plán, jak šetřit baterii Android telefonů! Co všechno přinese nový operační systém?

Stávající systém využívá jen mizivé procento telefonů, proč vzniká nový?
Android O
Android O
Google

reklama

Pro vyznavače telefonů s operačním systémem Android končí doba cukrlátek a sladkých dobrot. Podle nich totiž byly pojmenovávány jednotlivé verze systému, aby mohly konečně udělat místo malé revoluci. Ponese označení Android O a vývojáři z Googlu dostali za úkol, aby se soustředili na šetření baterie.

Právě výdrž telefonů je velkým tématem poslední doby a už i vývojáři aplikací pochopili, že není úplně nezbytné, neustále ždímat z telefonu maximum. Android O by však měl jít ještě dál a udržet telefon na živu po výrazně delší dobu, než tomu bylo dosud.

Nabízí se otázka, jak toho chtějí programátoři dosáhnout a odpověď už v podstatě padla. Systém bude přísnějí omezovat, co všechno mohou aplikace dělat na pozadí, a to ve třech ohledech. Zjišťování polohy, přenosu dat na pozadí a interakci s dalšími spuštěnými aplikacemi. Novinkou také bude možnost individuálně si nastavit notifikace, nikoliv je vypínat pouze globálně a celá řada dalších věcí.

Jestli se to lidem z Googlu povede, budeme mít jasno až ve druhé polovině roku, nesmíme totiž zapomínat, že aktuální verzi systému – Nougat – zatím používá jen 2,8 procent zařízení. A to není věru mnoho, když už se připravuje systém nový…

reklama

reklama