Google řeší, že se jeho telefonům Pixel 2 už po pár dnech vypaluje obrazovka. Je tohle průšvih roku?

Vlajková loď s luxusní cenovkou nevyplula zrovna šťastně.
Telefony Pixel 2 mají problémy s vypáleným displejem.
Telefony Pixel 2 mají problémy s vypáleným displejem.

reklama

Google si od druhé generace svého telefonu Pixel sliboval opravdu hodně. Podle většiny testů má totiž vůbec nejlepší foťák, jaký dnes v telefonu najdete, navíc se chlubí speciálně vyladěným systémem Android, který má nabídnout stejnou rychlost i pohodlnost jakou se chlubí iPhony. Jenže je tu velký problém - displej!

Obrazovka nového Pixelu 2 a Pixelu 2 XL využívá technologii POLED od společnosti LG, která telefony pro Google vyrábí. A technologie je to zatím zřejmě dost nedotažená. Stačilo totiž několik dnů užívání a mnoho čertvých majitelů hlasí vypálené pixely, což je u telefonů s názvem Pixel dost ironické.

Vypálení je viditelné ve spodní části, kde se většinu času zobrazují navigační tlačítka a pruh. Stačí pak, když se na displeji zobrazí konstantní barva (ideálně šedá) a uživatel vidí obtisk tlačítek na displeji. Podívejte se na dva sdílené příklady z Twitteru:

 


Telefony s OLED technologii jsou na vypalování obrazovky náchylnější než klasické LED, ale většina výrobců si s tímto problémem celkem úspěšně poradila. Jenže displeje POLED od LG nezažívají zrovna dobrý začátek. Kromě problému s vypalováním mají Pixely 2 ještě trable s nestabilními barvami a namodráváním. Telefony LG V30, které mají podobný POLED displej, pak bývají kritizovány za nerovnoměrný jas.

 

Poškodí problémové displeje prodeje a pověst telefonů Pixel?

reklama

reklama