Google má plné ruce práce s pandemií, a tak letos omezí humor

Největší internetová firma usoudila, že letos není čas na šprťouchlata.
Google letos ruší své aprílové vtípky
Google letos ruší své aprílové vtípky
iStock.com / koláž

reklama

V aktuálním běhu dramatických událostí bychom skoro zapomněli, že se blíží první duben, neboli apríl. Jenže letos se odehraje bez jednoho z nejvýraznějších vtipálků, bez Googlu. Ten si drží tradici opravdu roztodivných nachytávek, které si můžete v angličtině zopáknout třeba pod speciálním heslem na Wikipedii.

Letos se však odmlčí, protože se dle oficiálního prohlášení místo vtipkování soustředí na udržování přesných a faktických informací o koronaviru. "Schováme si fórky na příštího apríla, který bude bezpochyby daleko pozitivnější než tenhle," vzkazuje tým Googlu.

K zaměstnancům firmy taky doputoval mail, který upozorňuje, ať si odpustí různé vtipkovací aktivity taky na lokálních pobočkách. Google teď chce nabídnout objektivní informace, jak se chovat a na koho se obrátit v době pandemie. Spolupracuje při tom i se zástupci jednotlivých vlád.

Kadence aprílových žertíků bude letos zkrátka omezená, ale koronavirová karanténa zase inspiruje lidovou tvořivost, protože memů a sarkastických fotomontáží snad nikdy nebylo víc.

Chápete rozhodnutí Googlu?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!