Hrozí, že z Windows zmizí legendární Malování! Kdo tohle přikázal? A čím ho Microsoft nahradí?

Tak tohle je opravdu nostalgická rána
Sbohem Malování
Sbohem Malování
Microsoft

reklama

Podzimní update pro operační systém Windows 10 se už pomalu blíží – jeho vydání se uživatelé dočkají v září – může však přinést jednu šokující změnu. Umíte si představit Windows bez Malování? Pokud ne, začněte si tuhle vizi hodně rychle zhmotňovat, je totiž možné, že už od září Malování v nabídce základních programů nenajdete.

Spolu s celou řadou dalších systémových nástrojů bylo Malování označeno jako „deprecated“, což znamená, že se v jeho vývoji už nepokračuje a program nebude mít žádnou podporu do budoucna. V nastavených postupech ale takto označené programy záhy skončily v propadlišti dějin a je velmi reálné, že tento osud potká i Malování.

Všichni uživatelé Windows by tak ze dne na den přišli o poměrně funkční nástroj pro ořezávání fotek, či drobné úpravy, kvůli kterým není nutné zapínat či se vůbec učit s pokročilými programy, jako je například Photoshop. Je ovšem pravděpodobné, že se zaříznutím Malování přijde Microsoft s jiným, zřejmě i modernějším nástrojem a své zákazníky ve štychu nenechá. I tak je to ale docela rána…

reklama

reklama