Čínský telefon za 40 tisíc! Co je na tomhle kousku od Huawei tak úžasného?

Nová vlajková loď Huawei P20 Pro bude mít speciální edici.
Huawei spolupracoval na novém luxusním modelu s designéry Porsche
Huawei spolupracoval na novém luxusním modelu s designéry Porsche

reklama

Seznamte se s tím nejlepším, co umí Huawei vyrobit. Telefon se jmenuje Huawei Mater RS Porsche Design a jak lze vyčíst už z názvu, podílelo se na něm designérské studio slavné automobilky. Celý telefon si bere inspiraci v nejnovější verzi legendárního Porsche 911, tedy v GT3 RS.

Telefon vychází ze špičkového modelu P20 Pro, ale má několik specialit. Tou první je design a použité materiály voděodolného těla. Na rozdíl od svého sériového bratříčka nemá vykousnutý LED displej a místo Full HD rozlišení nabízí rovnou 2K s pokročilejším OLED panelem.

Pod ním se navíc schovává revoluční integrovaná čtečka otisků prstů. Ano, jde teprve o druhý představený telefon, který ji má přímo v displeji a vůbec první, který se dostane na evropský trh. Navíc zůstala čtečka i na zádech, abyste si mohli vybrat.

Na rozdíl od běžných modelů se dočkáte taky superrychlého bezdrátového dobíjení, nabíjecí podložka je součástí balení.

Ve výbavě je taky štědrých 6GB RAM a hlavně hned trojitý hlavní foťák s brutálním rozlišením 40 Mpx a možností 5x optického zoomu. Ten se navíc v ratingu DxO zařadil na první misto mezi mobilními foťáky – tedy i před Samsung Galaxy S9, iPhone X nebo Google Pixel XL2.

Speciální edice samozřejmě bude mít taky speciální cenu. Levnější varianta s úložištěm 256 GB vyjde na 42 tisíc Kč, za tu vyšší pak rovnou 52 tisíc. K dispozici budou pouze v prodejnách Porsche Design nebo v jejich online obchodě.

reklama

reklama