Instagramem se šíří šokující přiznání Marka Zuckerberga. Proč se nebude mazat?

Jeden z nejmocnějších mužů planety se stal součástí zlomyslné hry.
Mark Zuckerberg
Mark Zuckerberg
Wikipedia Commons / koláž
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po Instagramu se šíří video, na kterém mluví majitel této sociální sítě Mark Zuckerberg. Přiznává se na něm z velkého spiknutí proti lidstvu: "Představte si to na vteřinu. Jeden muž s totální mocí nad daty, které ukradl miliardám lidí; se všemi jejich tajemstvími, jejich životy, jejich budoucností... Dlužím to všechno Spectre. Spectre mi ukázalo, že kdokoli ovládá data, ovládá budoucnost."

Jenže šokující věty Zuckerberg nikdy neřekl, ačkoli za svou kariéru už prohlásil mnoho znepokojivých věcí. Jedná se o deepfake video, které simuluje Zuckerbergovu tvář, mimiku i hlas pomocí umělé inteligence.

Zástupci Instagramu se rozhodli, že video nebudou ze sociální sítě mazat, akorát ho vyřadí ze seznamu hashtagů a vyhledávání. Chtějí se totiž držet vlastních nastavených pravidel, na základě kterých postupovali obdobně při nedávném deepfake virálním videu s předsedkyní americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi.

Zuckerbergovo video nevypadá úplně přesvědčivě. Působí na něm ještě více roboticky než obvykle, ale to jen proto, že divák nechce věřit závěru proslovu a začne ho pozorněji zkoumat.

Již brzy by ho však mohl Instagram přesto smazat. Ozvala se zpravodajská stanice CBSN, jejíž logo tvůrci videa neoprávněně použili.

Co říkáte na Zuckerbergův falešný projev a reakci Instagramu?

Reklama
Reklama