Instagramové zprávy už půjde psát i mimo mobily. Jak to bude fungovat?

Instagramové zprávy míří na počítače.
Zprávy z Instagramu budou oficiálně fungovat i mimo mobilní aplikaci
Zprávy z Instagramu budou oficiálně fungovat i mimo mobilní aplikaci
Facebook / iStock.com / koláž

reklama

Komuninikátor na Instagramu půjde již brzy používat taky skrze jeho webovou verzi, takže při sezení u počítače budeme moci zprávy ťukat pohodlně na velké klávesnici. Webovou verzi instagramových zpráv Direct už testují vybraní uživatelé.

Novou funkci odhalila známá technologická insiderka Jane Manchun Wong, která ukázala její první náhled na svém Twitteru. Prostředí se bude velice podobat webové verzi Facebook Messengeru – na prvním místě je tedy přehlednost.

Nová funkce potěší nejen jednotlivce, ale zejména firmy, pro které teď bude daleko jednodušší vyřizovat hromadnou korespondenci a odpovídat na dotazy svých zákazníků.  Jde taky o další z kroků, kterými Facebook směřuje ke sloučení všech svých komunikátorů, tedy toho facebookového, instagramového i WhatsAppu, do jediného univerzálního.

Jenže k takovému kroku zbývá ještě dlouhá cesta, jelikož si musí nejdříve získat ztracenou důvěru mnoha uživatelů a zajistit, aby nový komunikátor chránil soukromí a umožnil šifrování napříč. Momentálně umožňuje koncové šifrování pouze WhatsApp.

Vítáte nový webový komunikátor Instagramu?

reklama

reklama