Nový iPhone 12 přijde o výbavu, která byla doteď samozřejmostí

Apple vzal ořezávání nákladů opravdu vážně.
Render předpokládané podoby iPhonu 12
Render předpokládané podoby iPhonu 12
PhoneArena.com / koláž

reklama

Tim Cook, současný šéf Applu, je pověstný jako mistr osekávání nákladů a zvyšování zisků, což byl také jeden z hlavních důvodů, proč ho do firmy v roce 1998 přivedl její spoluzakladatel Steve Jobs. Další únik informací teď potvrdil, že chystaný iPhone 12 nebude ve svém balení obsahovat vybavení, na které byli dosud zákazníci zvyklí.

Známý technologický analytik Dan Ives přišel s informací, že se nový iPhone bude dodávat bez přibalených drátových sluchátek EarPods, která by šla jednoduše zastrčit do Lightning portu a poslouchat. „Cílem tohoto kroku je evidentní snaha ještě více zvýšit prodej bezdrátových AirPodů,“ uvádí Ives.

Drátová sluchátka EarPods už nemají být součástí balení chystaných iPhonů
Autor: 9to5Mac Drátová sluchátka EarPods už nemají být součástí balení chystaných iPhonů

Když v roce 2016 odstranil Apple audiojack z iPhonu 7, hned nabídl řešení právě v podobě bezdrátových AirPods. Stal se z nich hit a jen loni jich firma prodala zhruba 65 milionů kusů a pro letošek počítá, že by to mělo být dokonce 85 milionů kusů s výdělkem, který se může vyšplhat nad 10 miliard dolarů.

Nová generace bezdrátových sluchátek AirPods
Autor: Apple Nová generace bezdrátových sluchátek AirPods

Většina zákazníků, kteří uvnitř krabičky s novým iPhonem nenajdou sluchátka, logicky sáhnou po AirPods. Těm náročnějším chce letos Apple nabídnout ještě další možnost – velká náhlavní sluchátka s potlačením hluku a pokročilými funkcemi AirPods Studio

Co říkáte informaci o chybějících sluchátkách v balení nového iPhonu?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!