První testy odolnosti iPhonu 12: Jeho keramické sklo opravdu vydrží víc

Mučení nových iPhonů ukázalo, zda skutečně platí, že jsou znatelně odolnější.
Drop testy nových iPhonů 12 a 12 Pro
Drop testy nových iPhonů 12 a 12 Pro
EverythingApplePro

reklama

Jedním z hlavních taháků všech čtyř nových iPhonů 12 má být výrazně odolnější sklo jejich displejů. Je totiž vyztuženo příměší keramiky, což Apple nazývá Ceramic Shield a tvrdí, že je 4x odolnější proti popraskání následkem pádu. Dokazují to první uživatelské testy?

YouTube už se začíná plnit různými testy odolnosti, které dokazují, že nové iPhony skutečně vydrží více. Klasická série drop testů proti sobě postavila iPhone 11 a nový iPhone 12, který youtuber po celou délku videa chybně označuje jako iPhone 12 Pro. 

Pustil oba telefony na bok, záda i čelní sklo z různých výšek a zatímco staršímu iPhonu čelní sklo popraskalo, tak tomu novému vůbec, což platí i pro jeho zadní stranu. iPhone 12 však pády odskákal značně obouchaným hliníkovým rámečkem.

Extrémnější test kanálu EverythingApplePro ukázal, že zde má značnou výhodu dražší model 12 Pro, kde je rámeček z podstatně odolnější chirurgické oceli, která se tak nepoškodí a šrámy navíc nejsou tak viditelné.

V tomto testu dostaly iPhony pořádně naloženo pády z více než třímetrové výšky na beton. Ty paradoxně poškodily fotoaparát či vypnuly některé pixely displeje, ale čelní skla obou vydržela až do posledního pokusu.

Nakonec ještě trochu vědečtější test, kdy youtuber vytvářel na displeje iPhonu 11 a 12 tlak siloměrem s kovovým hrotem a měřil, při jaké hodnotě sklo prasklo. V případě loňského modelu šlo o 352 newtonů, u novinky o 443 newtonů.

A jak je na tom s odolností proti škrábancům? Taky zde si nový iPhone polepšil, i když jen nepatrně. Loňský šel znatelně poškrábat hrotem o tvrdosti 6, zatímco u nového to chtělo hrot o jeden stupěn tvrdší.

Co říkáte na výsledky testů? 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!