iPhone 13: Unikly další podrobnosti o displeji a nových funkcích

Jak bude u iPhonu 13 fungovat nový displej a jak se má vylepšit nabíjení či focení?
Design iPhonu 13 bude velmi podobný designu iPhonu 12
Design iPhonu 13 bude velmi podobný designu iPhonu 12
istock.com

reklama

Je veřejným tajemstvím, že letošní iPhony řady 13 konečně dostanou displeje s vyšší obnovovací frekvencí 120Hz, kterou Apple nazývá ProMotion. Prominentní insider Max Weinbach prozradil magazínu EverythingApplePro, jak bude u těchto displejů fungovat další novinka – funkce always-on – tedy stále zapnutý displej.

„Always-on bude mít minimální možnosti nastavení. V aktuálním návrhu vypadá v podstatě jako lehce osekaná zamykací obrazovka s hlavní informací o čase a stavu baterie. Notifikace vyskočí v řádku s ikonou aplikace, ale nerozsvítí celou obrazovku, popsal Weinbach.

Změny designu budou minimální. Černá varianta iPhonu 13 Pro dostane lepší texturu na zádech, takže telefon bude lépe držet v ruce. Pod zády budou taky silnější magnety MagSafe, než jak tomu bylo u loňských modelů – nabíjení i přichytávání příslušenství by tak mělo být ještě o něco komfortnější.

Co se týče foťáku, vylepšená bude širokoúhlá čočka a při natáčení videa půjde zvolit Portrait Video, které bude fungovat podobně jako portrétní focení – hloubku ostrosti půjde měnit i po natočení záběru. Když telefon namíříte na noční oblohu, nově se automaticky přepne do astrofotografického módu vyladěného pro focení hvězd a měsíce.

Jaká novinka vám přijde nejzajímavější?

reklama

reklama