iPhone 13 má mít upravený displej a konečně i vyšší kapacitu paměti

Unikly další podrobnosti o vlastnostech chystaného iPhonu 13.
O nástupci iPhonů 11 a 12 toho víme čím dál tím víc...
O nástupci iPhonů 11 a 12 toho víme čím dál tím víc...
iStock

reklama

Náročnější uživatelé iPhonů si delší dobu stěžují na nedostatečnou kapacitu úložiště telefonů, které navíc nejde rozšířit pomocí paměťových karet. Dosud byla maximálně 512 GB, ale podle analytiků sledujících dodavatelské řetězce Applu, nabídnou letošní iPhony i dvojnásobnou kapacitu 1 TB. Ta by měla vystačit i pro nahrávání delších videí v maximální kvalitě.

V zařízeních pro iOS dosud takovou kapacitu nabízely pouze tablety iPad Pro. Apple nechce zaostat za konkurencí, protože některé vlajkové mobily na Androidu už 1TB úložiště nabízejí. Informace o nové verzi s vyšší kapacitou už přinesly předchozí úniky, teď se jen potvrzují.

Lepší displeje s menším výřezem

Respektovaný analytik Ming-Chi Kuo taky potvrdil, že varianta iPhone 13 Pro letos poprvé získá LTPO displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a schopností Always-On. Navíc se zmenší výřez v horní části všech nových iPhonů, stále však půjde o výřez, protože o tzv. průstřelu uvažuje Apple až pro příští rok. 

Chystá se však podle něho taky na variantu, kdy bude displej celistvý, bez rušivého prvku. Zda schová pod displej Face ID nebo se vrátí k nějaké formě Touch ID, však nespecifikoval, protože firma zřejmě testuje různá řešení i jejich kombinaci.

Jakou kapacitu úložiště máte u svého telefonu a vystačíte si s ním?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!