iPhone 13 bude mít nový způsob odemykání. Může za to i pandemie

Nový iPhone 13 půjde odemknout jinak než iPhone 12. A fanoušci Applu z toho nejspíš budou nadšení.
Nové způsoby odemykání iPhonu
Nové způsoby odemykání iPhonu
iStock

reklama

Apple chystá pro letošní iPhony řady 13 novinku, která usnadní jejich odemykání, ale taky zajistí ještě vyšší stupeň zabezpečení. Další leaker, tentokrát velice spolehlivý @Jioriku, totiž potvrdil, že budou mít duální biometrické zabezpeční. Kromě obličeje totiž telefon půjde odemknout taky otiskem prstu, vrací se tedy Touch ID.

Telefon se bude standardně odemykat pomocí kombinace Face ID a Touch ID, což by mělo snížit riziko, že telefon odemkne někdo jiný, takřka na nulu. Nemělo by být pomalejší, protože iPhone má informace z obou senzorů zpracovávat paralelně. Čtečka otisků prstů má být u nových iPhonů umístěna pod displej, ale do budoucna se počítá i s možností jiného umístění, třeba u nejlevnějších variant.

Samozřejmě si půjde vybrat jen jednu z autentizačních metod. V době nošení roušek by jistě mnoho uživatelů rádo vypnulo Face ID a spolehlo pouze se na otisk prstu místo ručního naťukávání hesla. Dvojité zabezpečení by mohlo být vyžadováno například u plateb a bankovních operací, kde je maximální ochrana prioritou.

Co říkáte na návrat Touch ID?

reklama

reklama