Uniklo datum vydání iPhonu 14. Kdy si ho konečně budete moct koupit?

Známe datum představení i začátek prodejů iPhonů nové generace.
iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro
Apple

reklama

Prestižní zpravodajská agentura Bloomberg má jasno – podle jejích obvykle přesných informací bude letošní iPhone 14 představen už ve středu 7. září. Předobjednávky budou spuštěny 9. září a první telefony by měly k zákazníkům po celém světě dorazit 16. září. 

Půjde opět o virtuální představení formou videoprezentace. Do sídla firmy Apple v kalifornském Cupertinu bude přizván jen omezený počet novinářů, aby mohli nové produkty představit svým čtenářům a divákům formou „prvního pohledu“. A co všechno by tedy mělo být k vidění?

Čtrnáctá generace iPhonu má zahrnovat čtyři telefony dvou velikostí s úhlopříčkou displeje 6,1 a 6,7 palce. Půjde o modely iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Letos tak odpadne nejmenší model Mini, jehož prodeje zůstaly za očekáváními.

Výraznějších změn by se letos měl dočkat zejména model Pro. Místo dosavadního výřezu bude mít v displeji dvojitý průstřel a jeho displej poprvé nabídne funkci always-on; bude tedy neustále zapnutý a zobrazovat notifikace a různé další informace podle nastavení uživatele. Výraznou změnou projde taky systém foťáků, opět však jen u modelu Pro. Standardní čtrnáctka by měla přinést jen drobná vylepšení, ale zachovat si i v době celosvětové inflace relativně příznivou cenu.

Představeny budou také hodinky Apple Watch Series 8. Poprvé by měly dostat variantu Pro, která má být o něco větší, odolnější a zejména pak s větší baterií. Zaměřená bude zejména na sportovce a dobrodruhy. Apple tak chce konkurovat specializovaným značkám v čele se společností Garmin. Nové Apple Watch Pro však mají být výrazně dražší, hovoří se o základní ceně až 1 000 dolarů.

Poslední novinkou by měla být druhá generace sluchátek s aktivním potlačením hluku AirPods Pro. Designově by měla být prakticky stejná, ale nabídne lepší přenos zvuku pro poslech v bezztrátové kvalitě. Jejich nabíjecí krabička by měla být vybavena reproduktorem, aby se mohla v případě hledání ohlásit zvukovým signálem.

Zdroj: Bloomberg

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!