Obyčejně vypadající starý iPhone se prodal za téměř dva miliony. Proč byl tak žádaný?

Unikátní telefon se stal podruhé hvězdou internetu.
iPhone X
iPhone X
iStock

reklama

Na první pohled se jedná o obyčejný iPhone X, který už má ty nejlepší roky dávno za sebou. Jenže bližší pohled odhalí jednu jeho unikátní vlastnost, díky které se vydražil na aukčním portálu eBay za úctyhodných 86 001 dolarů, tedy v přepočtu za zhruba 1,9 milionu korun. Jde totiž o jediný iPhone, který má funkční USB-C konektor místo Lightningu.

Vytvořil ho inženýr a odborník přes robotiku Ken Pilonel a stálo ho to nemalé množství úsilí, protože musel zasahovat až do základové desky telefonu, jak později ukázal v populárním youtubovém videu a popsal na svém blogu. Výsledkem však byl normálně vypadající iPhone X s USB-C, které funguje při dobíjení i datovém přenosu.

Výsledný unikát se nakonec rozhodl vydražit na internetu. Nakupující musel souhlasit s obsáhlým seznamem podmínek – telefon totiž nesmí rozebírat, opravovat, dokonce ani aktualizovat nebo přeinstalovat jeho operační systém. Hrozila by totiž ztráta plné funkčnosti. Po vzoru Applu do balení ani nepřibalil nabíječku, ale fungovat by měl se všemi běžnými. Navíc nabídl půlhodinový telefonický hovor s novým majitelem zařízení.

Astronomický suma, za kterou se mobil nakonec vydražil, se může zdát přehnaná, ale jelikož se jedná o první funkční iPhone s USB-C, jeho sběratelská hodnota může být postupem času ještě daleko vyšší, ačkoli budoucí iPhony možná USB-C získají. Apple už Lightning za USB-C vyměnil u některých iPadů.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!