iPhone X má v Americe průšvih! Hrozí, že ho zakážou. Co je na něm vadného?

Válka se rozhořela naplno.
Qualcomm chce v novém kole žalob zákaz prodeje iPhonu X
Qualcomm chce v novém kole žalob zákaz prodeje iPhonu X
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Možná už jste slyšeli o velké soudní válce, které se rozhořela mezi firmou Apple a velkým výrobcem mobilních čipu Qualcommem. V nejnovějším kole podal Qualcomm žalobu, jejíž cílem je zabránit prodeji iPhonu X ve Spojených Státech. O co se opírá?

Qualcomm v nové dokumentaci uvádí, že Apple porušuje 16 jeho patentů v iPhonu 7, iPhonu 8 a iPhonu X. Týká se to zejména technologií, které zlepšují výdrž baterie. ale také známého portrétního módu ve fotoaparátu. 

Aplle má zaplatit blíže nespecifikovanou pokutu a v případě iPhonu X dokonce Qualcomm žádá, aby se zakázal prodej iPhonů X využívajících modem od konkurenčního Intelu. To by se týkalo všech iPhonů X v sítích AT&T a T-Mobile, kde se telefony s těmito modemy používají.

Žaloby se také týkají prvků multitaskingu v iPhonu X, které prý využívají patentovaných řešení z webOS, což je systém vyvynutý pro Palm, jehož patenty momentálně Qualcomm vlastní.

Pro pořádek je třeba uvést, že celá právní bitva začala u Applu, který zažaloval Qualcomm za narušování obchodní soutěže a agresivní patentovou politiku. Nelíbilo se mu totiž, že by mu měl platit za některé patenty.

Kam se bitva dvou technologických gigantů vyvine?

Reklama
Reklama