iPhone X na lopatkách? Nový mobil prý umí přečíst obličej daleko lépe! Jak to dělá?

Netrvalo dlouho a přichází zabiják iPhonu X z Číny. S čím se vytasí?
Huawei představil vlastní technologii pro 3D čtení tváře
Huawei představil vlastní technologii pro 3D čtení tváře

Huawei představil novou vlajkovou loď své řady Honor, konkrétně Honor V10. Při té příležitosti předvedl také několik svých nových technologií - 3D čtení tváře a 3D animaci tváře. Tušíte správně, že jde vlastně o kopie Face ID a animoji od Applu. Jenže Huawei tvrdí, že obě technolgie vylepšil.

Pojďme se nejdřív podívat na čínskou obdobu animoji, protože tu dostane už právě představený Honor V10. Má být daleko přesnější než tomu je u iPhonů díky detailnější detekci výrazů tváře - narozdíl od konkurence třeba rozezná i vyplazený jazyk. Nevyužívá 3D scanner a vystačí si jenom se selfie kamerkou, stejně jako iPhone.

Senzory pro 3D čtení tváře od Huawei
Senzory pro 3D čtení tváře od Huawei

Poctivé 3D skenování tváře už je na cestě. Huawei přichází s vlastním systémem, který však pracuje na velice podobném principu jako Face ID od Applu. Na snímku z prezentace je vidět veškeré senzory, které se v souhře postarají o 3D sken tváře a spolehlivé odemčení telefonu v čase pod půl sekundy. Huawei slibuje, že bezpečnost bude dosahovat takové úrovně, že půjde pomocí 3D skeneru i platit.

Plnohodnotné odemykání tváří však chystá čínský výrobce až na příští rok. Poprvé ho uvede zřejmě v modelu Huawei P11.

Věříte, že Huawei dokáže trumfnout technologii od Applu?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama