Nejlevnější nový iPhone XR jde do prodeje! Tyhle 3 věci byste o něm určitě měli vědět

Nový iPhone za přijatelnou cenu se samozřejmě neobešel bez kompromisů. Shrnuli jsme jeho nejslabší i nejsilnější stránky.
Barevné varianty iPhonu XR
Barevné varianty iPhonu XR
Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Právě začínají předprodeje dlouho očekávaného iPhonu XR, což bude nejdostupnější varianta nového iPhonu, která v mnohém připomíná své dražší bratříčky iPhone XS a XS Max. Vypíchli jsme hlavní věci, které byste o něm měli vědět.

1) Displej – moderní tvar, pravěké rozlišení

Největším kompromisem modelu XR je displej. Jeho LCD IPS technologie prostě přes všechna kouzla nenabídne kontrast, barvy a hlavně perfektní černou jako displeje OLED a (S)AMOLED. Navíc si bere více energie, protože je při zapnutí vždy celý podsvícený.

Displej iPhonu XR - starší technologie, nižší rozlišení a nepatrně tlustější rámečky
Autor: Apple Displej iPhonu XR - starší technologie, nižší rozlišení a nepatrně tlustější rámečky

A pak je tady rozlišení 1792 x 828 pixelů, což při úhlopříčce 6,1 palců dělá jemnost 326ppi. Stejnou jemnost měl už stařičký iPhone 4, takže pokud už jste si odvykli vídat na displeji pixely a jste rozmlsaní z qHD rozlišení, pak se vrátíte zpátky do minulosti. Nepustíte si ani YouTube video v HD kvalitě.

Naopak se podařilo Applu zbavit displej spodní brady, v čemž má nad konkurencí navrch, ale rámečky XR zůstaly tlustější než u XS a XS Max. Chybí taky podpora citlivosti na sílu doteku 3D Touch, což asi bude trápit málokoho.

2) Jiné tělo s jedním okem

Atraktivní výběr barev, bezdrátové dobíjení a stejné Face ID ve výřezu – to všechno jsou skvělé zprávy. Po stranách sice najdeme "jenom" broušený hliník a ne supeodolný nerez, ale alespoň mohou být bočnice telefonu taky barevné.

Na zádech mrká jedno oko, takže přijdeme o optický zoom, ale jinak má foťák stejné parametry jako řady XS a třeba portrétní pozadí rozostří pomocí softwaru. První testovací snímky ukazují, že rozdíl ani nepoznáte.

Slabší je odolnost vůči prachu a vodě IP67 oproti IP68 u XS. Ale pořád se nemusíte bát, když ho omylem polijete. Měl by vydržet půl hodiny pod vodou v hloubce 1 m.

3) Špičkový výkon

Řada XR má sice 3GB RAM oproti 4G RAM u modelů XS, ale dostane stejně nabušený procesor A12 Bionic vyrobený pokročilou 7nm technologií, který v testech rozmetal veškerou mobilní konkurenci. V kombinaci s nižším rozlišením displeje, a tedy nižšími nároky na jeho vykreslování oproti vlajkovým modelům to znamená, že co se týče plynulosti a výkonu, dostanete naprostou špičku.

iPhone XR se svou velikostí trefil mezi iPhone XS a XS Max
iPhone XR se svou velikostí trefil mezi iPhone XS a XS Max

Nový iPhone XR už jde předobjednávat za cenu od 22 490 Kč. K dispozici by měl být u většiny autorizovaných prodejců nejpozději 1. listopadu.

Máte na nový iPhone XR zálusk?

Reklama
Reklama