iPhony mají další bizarní chybu. Zmrazí je jediná textová zpráva

Stačí rozeslat na iPhony jednu konkrétní zprávu a všechny zamrznou.
iPhony lze zmrazit obyčejnou textovou zprávou
iPhony lze zmrazit obyčejnou textovou zprávou
Apple / koláž

reklama

Internetem koluje sada textových znaků, které umějí znefunkčnit jakýkoli iPhone. Stačí, když telefon takovou zprávu zobrazí jen ve formě notifikace. Není to přitom poprvé, podobná chyba se v iOS vyskytla už před dvěma lety.

Jedná se o řetězec znaků v sindhštině, která je hlavním jazykem v Pákistánu, ale používá se třeba také v Indii. K zamrznutí dojde i na iPhonech s nejnovější verzí systému 13.4.1, takže nepomůže ani update. Po přijmutí takové zprávy telefon jednoduše přestane reagovat a nelze ani vypnout. Pomůže jen vynucený restart.

Po restartování telefon normálně dál funguje, ale pokud se chcete s jistotou vyhnout dalšímu zamrznutí telefonu, je nutné si vypnout upozornění v aplikacích, kde hrozí, že vám tato zpráva opět přijde.

Apple už pracuje na nápravě, jelikož v betaverzi nového verze 13.4.5 už daný text zamrznutí nezpůsobí. Nejde přitom o zdaleka první problém tohoto druhu. V roce 2018 se daly iPhony zmrazit jediným linkem, nebo v iOS 11 dokonce šlo podobným způsobem blokovat fungování některých aplikací. Naštěstí vždy přišel rychlý update.

Zamrzl vám iPhone po přijetí podivné textové zprávy?

reklama

reklama