iPhony konečně dostávají vymodlený Dark Mode. Moc se ale nepovedl...

Ani se nedivíme, že se jím Apple zatím moc nechlubí.
Volání uživatelů pro Dark Mode v iOS bylo vyslyšeno jen částečně...
Volání uživatelů pro Dark Mode v iOS bylo vyslyšeno jen částečně...

Na telefonech s Androidem ho zapnete celkem běžně, ale majitelé zařízení se systémem iOS stále čekají - Dark Mode! Tato tmavá verze prostředí je nejenom vizuálně zajímavá, ale taky pomáhá šetřit baterku nebo oči, obzvlášť po setmění.

Jelikož se o Dark Mode mluví už delší dobu a jde ho spustit v některých aplikacích, počítalo se, že přijde s novou verzí iOS 11. Jenže po čistokrevném Dark Mode stále není ani vidu a nedostal se ani do oficiální prezentace k novým funkcícm systému. Apple však přidal alespoň jednu velice podobnou funkci, je však skrytý hluboko v nastavení:

Nastavení –> Obecné –> Zpřístupnění –> Přizpůsobení displeje –> Inverze Barev –> Chytrá inverze.

Chytrá inverze umí zobrazit barvy na displeji převráceně, ale vynechává média, obrázky a taky aplikace, které už tmavé barvy používají. Všechnu bílou v systému tak převrátí na černou.

Nové iOS 11 nepřinesly Dark Mode, ale umí něco podobného...
Nové iOS 11 nepřinesly Dark Mode, ale umí něco podobného...

Funkce vypadá na první pohled celkem přesvědčivě, přesto má její "chytrost" své limity. Občas se invertuje i nějaká fotka nebo ikona, totálně šíleně vypadají některé stránky v Safari nebo Facebook Messenger. Barevně převrácená jsou například i emoji v aplikaci Zprávy a náhledy alb v Apple Music.

Uvidíme, zda se podaří Applu funkci dostatečně vypiplat nebo zda konečně přijde s plnohodnotným a hlavně bezchybným Dark Mode. Chybí vám taky?

reklama