Majitelé iPhonů narážejí v době koronaviru na jeden velký problém. Máte ho taky?

Koronavirus naplno odhalil slabinu nových iPhonů.
Odemykání pomocí tváře s rouškou nefunguje
Odemykání pomocí tváře s rouškou nefunguje
iStock.com / koláž

reklama

Rychlé, pohodlné a hlavně maximálně bezpečné – přesně takové odemykání telefonu sliboval Apple, když poprvé představil Face ID, zabezpečení iPhonů pomocí 3D skeneru obličeje. Bohužel v době koronaviru a nošení roušek není takové zamčení telefonu ani rychlé, ani pohodlné, a hlavně není bezpečné.

Uživatelé iPhonů si na něho rychle zvykli a většině z nich brzy přestalo chybět Touch ID, neboli čtečka otisků prstů, kterou Apple ze svých novějších iPhonů jednoduše odstranil. Jedinou biometrickou ochranou zůstala tvář. Face ID sice funguje s nasazenými brýlemi či s narostlými vousy, ale roušku, která se teď na dlouhou dobu stane součástí našich životů mimo domov, neprokoukne.

Následuje tak buď otravné sundavání roušky nebo jiná forma odemčení telefonu jako naťukávání hesla, které není tak rychlé ani bezpečné vzhledem k tomu, že ho může vidět někdo ve vašem okolí. Bezpečné není ani rychlé sundavání roušky, protože na roušku by se v době nošení ideálně nemělo vůbec sahat kvůli její možné kontaminaci od špinavých rukou.

Odemykání telefonu pomocí tváře
Autor: istock.com Odemykání telefonu pomocí tváře

Ukazuje se tak, že pro Apple nebylo nejlepší volbou odstranit čtečku otisku prstů, kterou mnoho výrobců v rámci trendu roztahování displeje přes celou čelní stranu telefonů schovalo právě pod obrazovku. 

Spekuluje se, že letošní chystané iPhony čtečku otisků prstů zase dostanou a měla by doplnit Face ID, aby existovaly dva způsoby biometrického zamkutí telefonu. Jelikož je takřka jisté, že roušky budeme muset venku nosit ještě hodně dlouho po skončení aktuálních přísných karanténních opatření, byla by to více než vítaná změna.

Vadí vám, že iPhone nejde rychle a bezpečně odemkout při nošení roušky?

reklama

Tento článek najdete v těchto speciálech

reklama