Některé iPhony se náhle začaly rychle vybíjet. Co problém způsobilo a jaké je řešení?

Uživatelé iPhonů si stěžují na náhlé skokové vybíjení baterie.
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Pro
Apple

reklama

Uživatelé iPhonů se uplynulý týden radovali z příchodu nové verze operačního systému iOS 16, ale mnohým z nich nadšení z nových funkcí zhořklo. Jejich telefony se totiž po aktualizaci začaly extrémně rychle vybíjet. Své rozhořčení dali najevo na sociálních sítích a dočkali se i odpovědi od zástupců Applu.

„Nestahujte update na iOS 16, protože vám začne totálně vysávat baterku.“ – „Pokud si vážíte své baterky, vyhněte se iOS 16. Ze 100 % na 34 % za pouhých 20 minut.“ Tak zněly některé příspěvky a samozřejmě začaly vznikat i různé vtipné reakce a memy.

Apple však má stejnou odpověď, jako měl už při březnové aktualizaci na iOS 15.4, která přinesla podobné trable s vybíjením: „Je normální, že po aktualizaci potřebují nainstalované aplikace a funkce zhruba 48 hodin, aby se přizpůsobily.“ Uživatelé zkrátka mají přečkat dva až tři dny, než aktualizace optimalizuje všechny procesy, pak by se měla spotřeba telefonu vrátit do normálu.

Aktualizace přitom měla uživatelům nervózním z výdrže baterie přinést úlevu. Vrací totiž možnost nechat si v horním stavovém řádku zobrazit taky procentuální číslo nabití, které Apple odstranil, když přišel s horním výřezem displeje pro funkci Face ID. Vedle výřezu totiž rázem nebyl dostatek místa.

Nové iOS 16 vše vyřešilo umístěním čísla nabití dovnitř ikonky baterie. Jenže mnoho uživatelů si stěžovalo na podobu ikonky. Baterie totiž byla neustále zobrazena jako plná a jedinou informací zůstalo právě číslo. To Apple slíbil napravit v rámci chystané aktualizace iOS 16.1, která je momentálně v druhé fázi beta testování. Nová ikonka už kombinuje jak grafický prvek ubývání baterie, tak číselný údaj.

Zdroj: Mac Rumors

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!