Island ve vtipném videu paroduje Marka Zuckerberga a představuje zcela skutečný Icelandverse

Virtuální budoucnost podle Marka Zuckerberga má konkurenci – už dávno existující realitu malebného Islandu.
Island paroduje v nové reklamě virtuální svět Metaverse
Island paroduje v nové reklamě virtuální svět Metaverse
Inspired by Iceland / Profimedia.cz

reklama

Technologický magnát Mark Zuckerberg nedávno představil novou společnost Meta, která bude zastřešovat všechny jeho firmy jako Facebook, Instagram, WhatsApp nebo Oculus. Jejím cílem je propojit virtuální a rozšířenou realitu pro práci i volný čas a vytvořit digitální (reklamní) prostor nové generace Metaverse.

Zuckerbergova křečovitého pokusu odvrátit vizionářstvím pozornost od negativní publicity i mezinárodních žalob v rámci kauzy Facebook Papers se chytila v novém spotu reklamní kampaň Inspired by Iceland (Inspirování Islandem).

Nabízí vlastní alternativu Icelandverse. Muž, představený jako vrchní vizionář Zack Mossbergsson, v ní mluví o neskutečně vtahujícím zážitku s otevřeným světem, který už je dávno tady a ani k němu není třeba nasazovat komické VR helmy.

„Chci vám představit náš revoluční způsob, jak se propojit se světem bez nutnosti být podivní, nakousne Mossbergsson. „Máme vodu, která je mokrá, skutečné lidi, s nimiž můžete navázat lidský kontakt, polární září sledovatelnou na vlastní oči, obří gejzíry nebo ptáky, kteří jsou fakt roztomilí, ale dost hloupí,“ rozvede svou myšlenku a pokračuje množstvím vodopádů i dalších aktivit a míst, které Icelandverse nabízí.

Co vás zaujalo víc – Metaverse nebo Icelandverse?

reklama

reklama