Apple po 18 letech pohřbil iTunes. Co dostaneme jako náhradu?

Apple s koncem iTunes uzavírá jednu hodně úspěšnou éru.
Apple iTunes
Apple iTunes
Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Legendární iTunes končí. Apple představil na prezentaci WWDC novou verzi macOS s podtitulem Catalina, která už je nebude podporovat. Nahradí je hned trojice specializovaných aplikací – Apple Music, Apple Podcasts a Apple TV.

Program iTunes vznikl v roce 2001 a sloužil k nahrávání, třídění a hlavně nakupování hudby do tehdy nového kapesního přehrávače iPod. Bez něho nebylo možné do přehrávače hudbu importovat a pro jeho neohrabanost, nepřehlednost a pomalost nepatřil mezi uživateli zrovna k nejoblíbenějším. V roce 2005 přidaly iTunes podporu videí či podcastů a staly se dominantním způsobem online nákupu médií.

Apple iTunes
Autor: Apple Apple iTunes

Jenže iTunes začaly ztrácet na síle s nástupem streamovaného obsahu a služeb jako Spotify, Netflix, Amazon Prime a dalších. V roce 2015 představil Apple svou vlastní formu streamované hudební služby Apple Music a k Apple TV přidá letos na podzim vlastní video předplatné Apple TV+.

Tradiční iTunes už tak ztratily význam a Apple jejich funkci převede do zmíněných třech aplikací. Uživatelé s Windows však budou muset iTunes používat nadále, tam totiž nové služby Applu nedorazí, slíbil však podporu a základní aktualizaci programu. 

Jste rádi, že iTunes odzvonilo?

Reklama
Reklama