Je nový iPhone X opravdu tak bezpečný? Tahle vietnamská firma ukazuje, jak prolomit odemykání pomocí Face ID!

Dávejte si pozor na osobní údaje
Jak obejít Face ID?
Jak obejít Face ID?
Bkav/Apple

Jedním z hlavních prvků nejnovějšího iPhonu je tzv. Face ID - systém, který využívá přepracovanou přední kameru pro odemykání celého telefonu. Namísto otisku prstů tak stačí telefon zvednout, podívat se na něj a dělat, co potřebujete. Ještě před uvedením iPhone X však vzrůstaly obavy o bezpečnost tohoto řešení, na které ale zástupci společnosti Apple odpovídali bezstarostně.

Face ID je údajně nejbezpečnější způsob, jakým se dá telefon odemykat a stejnou funkci už využívá i řada telefonů s operačním systémem Android. Stačí však výbava za přibližně 150 dolarů a Face ID prolomíte.

Světu to předvedla vietnamská firma Bkav, která našla způsob, jak vytvořit model umělého obličeje, který ošálí Face ID. Stačí k tomu kombinace 2D a 3D částí, včetně fotografie očí a modelu umělého nosu, při vhodné velikosti a vzdálenosti od kamery iPhone X, pak dojde k očekávanému kouzlu.

Na druhou stranu se ale nejedná o způsob, kterým byste se jen tak, doma, měli pravidelně prolamovat do telefonů jiných lidí. Sami lidé z Bkav přiznávají, že na modelu pracovali od 5. listopadu a cesta k úspěchu vedla hned přes několik neúspěšných pokusů a modelů obličeje. Na druhou stranu ale dokázali, že se údajně neprolomitelná ochrana obejít dá, takže prvky ochrany svého soukromí raději i nadále kombinujte.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama