Katolická církev představila chytrý eRůženec pro modlení s mobilem. Jak funguje?

Modlení nikdy nebylo tak interaktivní. Navíc se dozvíte, kolik jste při tom spálili kalorií.
eRůženec pro chytré modlení
eRůženec pro chytré modlení
eRosary / koláž

reklama

Růženec je mezi katolíky oblíbená modlitební pomůcka sloužící k tomu, aby se věřící nemusel rozptylovat počítáním jednotlivých dílčích modliteb. Vatikán teď v rámci modernizace církve představil vlastní oficiální eRůženec, který umožňuje sledovat náboženskou i fyzickou aktivitu.

Zařízení má své vlastní stránky a je k dispozici i skrze e-shopy za v přepočtu zhruba 2500 korun. V podstatě jde o upravený fitness náramek, který doplňuje mobilní aplikace pro iOS a Android.

eRůženec
Autor: eRosary eRůženec

Vyrobený je z odolné kovové slitiny – deset korálků je z černého achátu, jedenáct pak z hematitu. Pomocí šestiosého snímání pohybu a citlivosti na dotek umí měřit kroky i modlitební aktivitu a v aplikaci zobrazit spálené kalorie či absolvované modlitby včetně duchovního vedení či různých doporučení pro zbožný život.

Samozřejmostí je odolnost proti vodě a prachu standardu IP67, Bluetooth 5.0, bezdrátové dobíjení 15mAh Li-ion baterie skrze stylový stojánek. Dvě a půl hodiny nabíjení má dodat eRůženci energii na 4 dny horlivého katolického života.

eRůženec a náhled mobilní aplikace
Autor: eRosary eRůženec a náhled mobilní aplikace

"Jakmile zahájíte modlitbu, provede vás chytrý růženec všemi modlitbami i tajemstvími a zaznamená přehled vaší aktivity," vysvětluje magazín Vatican News. Chytrý růženec je součástí snahy papeže Františka přiblížit katolictví mladším generacím pomocí kampaně Click to Pray.

Boží, co?

reklama

reklama