KONEC vybuchujících telefonů! Baterky budou mít vestavěný hasičák. Jak funguje?

Události poslední doby opět otevřely otázku bezpečnosti baterií v mobilech. Existuje na ní nová odpověď!
Baterie v mobilech by měly být bezpečnější díky novému hasícímu systému
Baterie v mobilech by měly být bezpečnější díky novému hasícímu systému

reklama

Vědci z prestižní Stanford University zvěřejnili na stránkách časopisu Sicence speciální systém, který má výrazně zvýšit bezpečnost Li-lon baterií zabudovaných v telefonech a další elektronice. Jde o speciální fólii, které se nachází mezi katodou a anodou. Kromě plastových vláken obsahuje taky trifenyl fosfát, který v případě přehřívání baterii "uhasí".

Oproti podobným systémům z minulosti novinka nesnižuje výkon baterie. Za běžných provozních podmínek nemá na baterii žádný vliv. Aktivuje se, až když teplota článku stoupne nad 150°C, čímž se uvolní zmíněný trifenyl fosfát, jež během půlvteřiny utlumí veškeré chemické reakce. Po ochlazení baterie funguje jako by se nic nestalo.

Bude takto vypadat Samsung Galaxy S8?

GALERIE: Unikly obrázky očekávaného Samsung Galaxy S8. Překvapuje na nich několik věcí!

Zatím není jasné, v kterých bateriích se systém objeví jako první. Mezi "žhavé" kandidáty však jistě patří Samsung, který se v minulém roce spálil s modelem Galaxy Note 7 - jeho baterie hořela a vybuchovala v tolika případech, až musel výrobce telefon přestat prodávat a kvůli bezpečnosti i na dálku veškerá zařízení deaktivovat a stáhnout z oběhu.

Měli jste někdy strach, že váš telefon začne hořet nebo vybuchne?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!