Konečně můžeme umřít v klidu! Facebook vylepšuje služby pro nebožtíky

Populární sociální síť se zaměřila na vylepšení profilů mrtvých.
Smrt je taky sociální!
Smrt je taky sociální!

reklama

Pro všechny si přijde - Zubatá! A rozumní jedinci vědí, že smrt je prostě součástí života (nebo spíš jeho koncem), a tak chtějí být připraveni na tuto velkou událost i v online světě. Známe i puntičkářské jedince, kteří si s vědomím blížící se smrti dokonce sami založili facebookovou událost svého pohřbu, aby ji měli vyladěnou přesně podle svého (posledního) přání. Příprava na vlastní funus už zkrátka nespočívá jen v sepsání závěti či výběrem písniček k obřadu.

Facebook si nějaký čas nevěděl s účty mrtvých rady, ale to už je minulost. Nově si můžete předem nastavit pověřenou kontaktní osobu - což je člověk, který bude mít přístup k účtu po vaší smrti. Bude moci přidávat příspěvky (třeba pozvání na pohřeb nebo dojemný citát, který by se vám jistě nelíbil), přidávat nové přátele (třeba ty zabedněnce, co vás docenili až po smrti) nebo změnit profilový obrázek a úvodní fotku. Nebude však moci číst staré zprávy, měnit nastavení účtu nebo upravovat vaše staré příspěvky. Může taky archivovat veškerý obsah na FB a vytvořit tak jakousi digitální pozůstalost.

Vylepšeno bylo taky tzv. "zvěčnění účtu". Lze nově označit zemřelou osobu, a to hned poté, co Facebook "schválí" její smrt - obvykle na základě zaslaných úředních záznamů. Vedle jména zesnulého se nově objeví nápis VZPOMÍNÁME a profil je zmražen. Postovat může vaším jménem pouze vámi pověřená kontaktní osoba.

Můžete si taky předem nastavit, že po vaší smrti nebude profil zvěčněň, ale jednoduše odstraněn. To pokud chcete mít alespoň po smrti od Facebooku věčný klid. Sociální síť v takovém případě doporučuje vzpomínat v kruhu blízkých alespoň vytvořením skupiny. Tušíme, že pro snadnou identifikaci by měl její název začínat slovem RIP!

Lajkujete nové morbidní funkce Facebooku?

reklama

reklama