Konečně pořádné ovladače pro PlayStation! Konzole dostane dva nové kontrolery, které se nápadně podobají těm od konkurence

Sony se konečně rozhoupala a schválila dva nové ovladače pro PlayStation 4, které budou dodávat firmy Razer a Nacon. Co nabídnou?
Dva nové ovladače, které si půjde koupit k PS4 a PS4 Pro.
Dva nové ovladače, které si půjde koupit k PS4 a PS4 Pro.

reklama

Už bylo na čase! Ovladač pro PlayStation 4 se totiž netěší zrovna velké popularitě - spoustě lidí nevyhovuje jeho zastaralá a ne zcela domyšlená ergonomie, ideální není ani jeho vydrž baterie či životnost. Teď Sony po vzoru konkurenčního Xboxu a jeho Elite ovladačů nabídne taky dva nové ovladače s označením Pro. Firma Razer dodá ovladač Raiju a firma Nacon kontroler Revolution.

Ovladače jsou určené speciálně pro nové PlayStation 4 Pro, ale budou fungovat také s klasickým PlayStation 4 i jeho inovovanou Slim verzí. Oba nabízejí trochu jiný koncept a přidávají sadu tlačítek na zadní straně gamepadu, jejichž funkce půjde konfigurovat pomocí PC aplikace. Nacon má v sobě dokonce sadu záváží na vyvážení pro opravdové hardcore hráče. Vyosené rozložení analogových páček si bere z oblíbeného xboxového kontroleru.

Oba půjdou ke konzoli připojit také 3m dlohými kabely a budou mít vyměnitelné gumové krytky pro analogy.

Ovladače se začnou prodávat ještě do letošních Vánoc. A cena? Ta zatím nebyla zveřejněna.

Jste spokojení se standardním PS4 ovladačem nebo jste na něco takového čekali?

reklama

reklama