Legendární iPhone 5 končí! Odkdy už vám bude tenhle telefon k ničemu?

Všechny příběhy musí jednou skončit...
Telefony iPhone 5 a 5C končí
Telefony iPhone 5 a 5C končí
Apple

reklama

Všechno hezké jednou končí a bohužel to platí i o páté generaci iPhonů. Ačkoliv se Apple rozhodl zachovat shodný design pro model SE, původní řada 5 už nebude podle nejnovějších spekulací kromě modelu 5S nadále podporována. Máte-li tedy první iPhone 5 nebo odlehčený 5C, můžete se začít poohlížet po novém přístroji už velmi brzy.

Podpora totiž končí s verzí operační systému iOS 10.3.2. Kvůli některým změnám a rozšířením funkcí Siri už nebude možné další verze provozovat na procesoru s 32bitovou architekturou, které oba zmiňované telefony využívají. Je to navíc poprvé, kdy Apple odstřihuje jakýkoliv svůj telefon či tablet ze seznamu podporovaných zařízení v průběhu vývoje konkrétní verze iOSu.

Uvidíme tedy, nakolik se spekulace projeví jako skutečné a s čím skutečně Apple přijde – ještě pořád totiž existuje šance, že jsou informace nepravdivé a iPhony 5 a 5C přežijí o chloupek déle. I tak byste se ale měli zamyslet, zda nekoupit třeba onen zmiňovaný iPhone SE, pokud jste spokojení s designem a telefonem jako takovým.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!