Legendární iPhone slaví 10 let! Podívejte se, jak nenávistně se o něm psalo při jeho uvedení!

Lidé prvnímu iPhonu nevěřili
Lidé prvnímu iPhonu nevěřili
YouTube/Apple

reklama

Přesně před p10 lety vystoupal na pódium Steve Jobs a začal jednu z nejpamátnějších prezentací společnosti Apple. Pomalu a rozvážně představil iPhone a navždycky tak změnil trh s mobilními telefony. Lidé jsou ale převážně skeptičtí a možná byste ani nevěřili, jak negativně se o telefonu v době svého uvedení psalo.

Přední technologické magazíny, analytici a insideři se doslova předháněli v tom, aby mohli vyjádřit svůj negativní postoj a našel se jen málokdo, kdo filosofii nového telefonu věřil hned od začátku. Nebavíme se zákaznících, kteří stáli dlouhé fronty stejně, jako tomu je před zahájením prodeje jakéhokoliv dalšího modelu, ale o odbornících z branže, kteří myšlenku dotykového telefonu nechtěli akceptovat.

Magazín Advertising Time ve článku s titulkem: „Proč iPhone Selže“ uvedl, že telefon bude obrovským zklamáním. Důvodem bylo přesvědčení, že není radno míchat dohromady hudební přehrávač, telefon a internetový prohlížeč.

„Telefon iPhone není budoucností. Není to ani revoluční mobilní zařízení, které nás vezme do nové éry,“ napsali na webu TheStreet.com. „Telefony přichází a odchází velmi rychle, takže i kdyby měl Apple v záloze šest dalších variant, jejich telefon – i kdyby zaznamenal okamžitý úspěch – už nebude za 3 měsíce nikoho zajímat,“ napsali pro změnu na MarketWatch. A o co opírali svá tvrzení o zklamání redaktoři The Guardian? Ti nevěřili, že telefon, který funguje pouze na 3G síti (v té době fungoval iPhone pouze na síti AT&T) může někoho oslovit a toto omezení se projeví jako fatální.

Jak to celé dopadlo, už víte sami – iPhone je fenomén, letos se dočká svého šestého modelu a lidé se po něm mohou utlouct. Odhadnout budoucnost je zkrátka hodně těžkou disciplínou…

 

reklama

reklama