Letošní iPhony mají překvapit svým jménem. A přibude úplně nová řada!

Chystá se velký restart?
iPhony se zřejmě vrátí svým pojmenováním úplně na začátek
iPhony se zřejmě vrátí svým pojmenováním úplně na začátek
Apple / koláž

reklama

Letos na podzim všichni očekávají iPhony s označením XI nebo 11, jenže podle čerstvých informací chystá Apple zásadní zjednodušení, protože názvy jeho telefonů už připomínají podivný rébus, který vyvrcholil příšerným označením jeho největšího aktuálního modelu iPhone XS Max, když zkratka XS běžně označuje něco extra malého.

Informace pochází od známého leakera CoinX, který už v minulosti přišel s mnoha oznámeními, které se nakonec potvrdily. Ten tvrdí, že se letošní nejlepší verze iPhonů dočká ještě označení Pro. Budou to ty nejlépe vybavené s OLED displejem. Apple tak chce sjednotit své pojmenovávání, jelikož označení Pro už nesou třeba jeho nejlepší a nejdražší iPady.

Asi se hrozíte nad množstvím pojmenování – iPhone 11 a 11 Pro a ještě hůře pak vrcholný model iPhone 11 Max Pro. Příští rok by pak následovaly třeba modely iPhone 11S Pro a 11S Max Pro. Ufff!

Jenže Apple údajně hodlá začít zcela od začátku, takže se letošní základní iPhone bude jmenovat prostě iPhone, bez číslovky. Ten větší bude iPhone Max a lepší varianty obou velikostí dostanou ještě zmíněné Pro. Apple zřejmě nechystá model R, jeho úlohu převezmou základní modely obou velikostí.

Velké zemětřesení v nabídce i pojmenování iPhonů zmiňuje více technologických magazínů, ale na pravdivost informací si ještě budeme muset počkat.

Líbil by se vám návrat iPhonu na začátek a uvedení vyšší řady s názvem Pro? 

reklama

reklama