Lidé hromadně mažou své účty pro taxíky Uber. Skončí firma v České republice?

Ublížila Uberu kampaň na sociálních sítích?
Zvoní Uberu hrana?
Zvoní Uberu hrana?
iStock

reklama

Společnost Uber leží v žaludku snad všem taxi službám na světě a sama se nesnaží situaci jakkoliv zlepšit. Spíše naopak. Při nedávné newyorské demonstraci proti rozhodnutí Donalda Trumpa, zakázat obyvatelům vybraných arabských zemí cestovat do Spojených států, zareagovala necitlivě na hodinovou stávku taxikářů.

Uber se totiž rozhodl na onu kritickou hodinu zrušit příplatek ke standardní taxe v prostoru kolem letiště JFK, čímž si vysloužil kritiku a rozjela se kampaň #DeleteUber. Ta nyní přichází s výsledky, které hovoří až o půl milionu uzavřených účtů a odliv zákazníků. Podle Uberu je ale vše v pořádku.

Důvodů k uzavření účtu u společnosti Uber může být údajně několik a podle šéfky obchodního oddělení Rachel Holt se Uberu nikdy nedařilo lépe. Minulý týden podle jejich slov proběhlo na území USA a Kanady nejvíce jízd v historii a situace prý bude ještě lepší.

Co se týče přítomnosti Uberu v ČR, i tady je ve sporu s taxikáři. Těm se samozřejmě nelíbí, že Uber taxikaří bez všech patřičných náležitostí a poplatků a snaží se apelovat na lidi kampaní, že jízda v Uberu není nijak pojištěná. Pokud se stanete účastníkem nehody a dojde k úrazu, jídza Uberem se bude považovat za standardní spolujízdu a všechny náklady vzniklé léčbou, si budete muset hradit sami. Usednutím do standardního taxíku jste ale proti podobným okolnostem chráněni.

reklama

reklama