Mark Zuckerberg jako Iron Man! Sestrojil si vlastního Jarvise a chce ho prodávat do domácností

Blíží se éra robotů, kteří nám začnou bezmezně sloužit?
Mark Zuckerberg staví svého Jarvise
Mark Zuckerberg staví svého Jarvise
Marvel / Mark Zuckerberg

reklama

Na několik životů dopředu zajištěný Mark Zuckerberg se rozhodně nenudí. Zatímco práci na Facebooku pouze deleguje, doma rozjíždí vlastní projekty, na kterých by mohl ještě více zbohatnout. Patří mezi ně i jeho robotický sluha, který nápadně připomíná Jarvise ze sídla Iron Mana.

Naposledy o něm hovořil na konferenci v Itálii, kde uvedl první detaily a naznačil, že již brzy svět uvidí ukázku toho, co všechno „domácí“ umělá inteligence dovede. „Umí třeba rozeznat můj obličej, když jdu domů, takže nemusím sahat pro klíče a jednoduše mi otevře,“ řekl geniální programátor. Uvedl také, že ho jeho osobní Jarvis poslouchá na slovo a všechny ostatní, včetně manželky, sveřepě ignoruje.

„Znamená to, že teplotu v domě teď řídím já, to je jedna z výhod, být inženýr,“ vtipkoval posléze. Zcela vážně pak ale řekl, že by byl rád, kdyby robotický pomocník dokázal odvádět kus jeho vlastní práce a naznačil, že by mohl pomoct v domácnosti každému, kdo bude mít zájem.

Nakolik bude sluha spojen s Facebookem, není v tuto chvíli známo, je však jisté, že pokud čekáte nějaké novinky, podělí se s nimi Mark na své síti.

reklama

reklama