Máte pomalý iPhone? Existuje nečekaný způsob, jak to vyřešit!

Nebojte, neporadíme vám, ať si koupíte nového Samsunga.
Existuje řešení, jak ještě zrychlit iPhone 6 a 6S
Existuje řešení, jak ještě zrychlit iPhone 6 a 6S

reklama

Všechny telefony se časem zpomalují a iPhony nejsou výjimkou. Nejvíce si stěžují majitelé iPhonů řady 6 a 6S. Telefony jsou pomalé, zasekávají se, občas se restartují. Paradoxně o dost lépe jsou na tom majitelé stařičkých iPhonů 5. A teď konečně vyšel najevo důvod.

Někteří si možná ještě vzpomínají na kauzu, která se týkala vadných baterií ve zmíněných řadách. Apple nabídl části zákazníků výměnu baterií zdarma s tím, že jde o omezený problém. Později sice přiznal, že baterie zlobí v daleko větším množství telefonů, ale vyřešil to softwarovou aktualizací. A právě v ní je zakopaný pes.

Jak ukázaly nezávislé testy a benchmarky, dělá totiž aktualizace jednu nepěknou věc – když software zjistí, že máte iPhone 6 nebo 6S s typem problematické baterie, automaticky sníží výkon a podtaktuje procesor, aby se baterie nezatěžovala a telefon se tak rychle nevybíjel. Výsledkem je bohužel výrazně nižší výkon celého zařízení.

Řešení je tedy jediné – výměna baterie. Vzhledem ke stáří telefonu a ceně takové výměny je však taková investice hodně diskutabilní.

Co říkáte na podivný softwarový trik Applu?

reklama

reklama