NASA chce najmout ochránce Země! Za tuhle snovou výplatu bude bojovat s vetřelci z vesmíru

Když se sci-fi stává realitou
Ochránce Země na dohled!
Ochránce Země na dohled!
Disney/20th Century Fox/Columbia Picutres

reklama

Píše se rok 2017 a podle předpovědí ze vzdálené minulosti jsme už měli dávno dobývat vesmír, používat létající vozidla a nikdy nepracovat. Realita je ale jiná a dobývání vesmíru zatím NASA neplánuje, na druhou stranu se už poohlíží po člověku, který by se stal ochráncem Země a řešil případný konflikt s mimozemšťany.

Po přečtení úvodního odstavce si zřejmě představujete někoho, jako je Han Solo nebo Will Smith ze Dne nezávislosti, práce planetárního ochránce by ale spočívala v něčem méně adrenalinovém. Vedle mapování sektorů by ochránce řešil i zkoumání planet či měsíců, aby byl zachován přísun surovin, nutných pro život i poté, až je na Zemi vyčerpáme.

Teď ale to nejdůležitější! NASA to s obsazením této pozice, na níž má opravdu vysoké nároky, myslí smrtelně vážně a nabízí pohádkový plat 187 tisíc dolarů ročně. Jen pro pořádek to dělá více než 4 miliony korun, a tedy přibližně 330 tisíc korun měsíčně. Jistě, sportovci by jen ohrnuli nos, ale bavíme se tu o standardním zaměstnaneckém poměru se stravenkami a dovolenou.

reklama

reklama