Nové iPhony zadupou všechny telefony s Androidem do země. Výkon jejich procesoru je zdrcující!

Androiďáci, kteří tak rádi šermují hrubým výkonem svých telefonů, teď budou asi na nějaký čas hodně potichu.
Čip A11 Bionic v nových iPhonech drtí konkurenci
Čip A11 Bionic v nových iPhonech drtí konkurenci

reklama

Procesor pro novou generaci iPhonů se jmenuje A11 Bionic. Apple jeho představení věnoval nemalou část své prezentace. Moc dobře věděl proč. Má se totiž opravdu čím chlubit. Výkonem v benchmarcích totiž drtivě poráží veškerou konkurenci a v počtu operací na jedno jádro dokonce může soupeřit s procesory, které pohánějí jeho MacBooky Pro.

První výsledky měření, které se objevily na GeekBench, ukazují skutečně impozantní čísla. Ve výkonu na jedno jádro překonal procesor hranici 4000 bodů a ve vícejádrovém výkonu atakoval 10 tisíc bodů, které dosud v testech dosahovaly jen počítačové čipy. O srovnání se současnou androidí špičkou Samsungem Galaxy S8 a letošním modelem MacBooku Pro se můžete přesvědčit na screenshotu.

Srovnání výkonu Samsungu Galaxy S8, iPhonu X a MacBooku Pro 13 2017
Srovnání výkonu Samsungu Galaxy S8, iPhonu X a MacBooku Pro 13 2017

Tabulkový výkon samozřejmě není všechno a nemusí odrážet výkon při praktickém používání, ale jelikož je Apple pověstný právě vyladěností svých telefonů, dalo by se očekávat, že v běžném používání rozdíl ve výkonu oproti konkurenci ještě naroste. Záleží, kolik z výpočetní síly si ukousnou novinky jako Face ID nebo chytří asistenti pro focení/natáčení.

Co říkáte na brutální sílu nového čipu od Apple? Umlčí konečně posměšné hlasy, třeba od konkurenčního výrobce procesorů Qualcommu?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!