Novému iPhonu bude chybět dlouho očekávaná nová funkce. Dostane ji prý později!

Světoznámý technologický blogger překvapil zajímavou novinkou ze zákulisí finálních příprav nového iPhonu.
bezdratapple
bezdratapple

reklama

Šuškalo se o tom už delší dobu, ale až známý technologický blogger John Gruber tomu dal nálepku věrohodnosti. Bezdrátové nabíjení podle jeho slov nebude připravené při představení nového iPhonu 8. 

Na svém Twitteru vysvětlil, že induktivní nabíječka se bude prodávat samostatně a nebude součástí balení. Rovněž ji nepůjde koupit hned při spuštení prodejů. Nabíjecí technologie bude totiž připravená až s nasazením verze iOS 11.1, která už zahrne i veškeré softwarové úpravy v prostředí telefonu.

Půjde tak o podobnou situaci jako se speciálním portrétním módem, který dostal iPhone 7 Plus se svou dvojitou čočkou fotoaparátu. Tento mód byl k dispozici až s aktualizací iOS měsíc po spuštění prodeje a jeho softwarové ladění probíhalo až donedávna.

Otazník stále visí nad tím, zda dostanou bezdrátové nabíjení taky vylepšené verze stávajícího modelu - tedy 7S a 7S Plus. Podle nejnovějších informací od KGI by tomu tak mělo být. To znamená, že těla telefonů bude muset být upravena, protože kovová záda bezdrátové nabíjení neumožňují.

Nový iPhone měl být představen v září, momentálně se však hovoří o pozdnějším termínu, aby se telefon stihl prodávat ještě před svátky.

Láká vás bezdrátové nabíjení, nebo to není funkce, na kterou byste se obzvlášť těsili?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!