Nový iPhone 7 prý má problém se zvukem a foťákem. Kde se stala chyba?

Chystaný iPhone zatím nebudí příliš pozitivní očekávání.
Záda nového iPhonu 7 Plus s dvojitou čočkou fotoaparátu.
Záda nového iPhonu 7 Plus s dvojitou čočkou fotoaparátu.

reklama

Představení iPhonu 7 už je za dveřmi, ale než se dostane ke všem potenciálním zákazníkům, asi to chvíli potrvá. Apple je totiž nestíhá vyrábět. Momentálně čelí nedostatku dodávek od několika dodavatelů součástek. Se zprávou přišel Nikkei Asian Review, který je na dodavatele Applu napojený.

V první vlně tak Apple dodá menší počet telefonů než při uvedení řady 6S v minulém roce. O model s novou číslovkou navíc obvykle bývá větší zájem než o pouze aktualizovanou řadu.

Na vině mají být hlavně dva konkrétní díly. V případě voděodolného reproduktoru a dvojitého fotoaparátu se totiž zatím vyskytuje velká míra závadovosti, takže výrobní linky musí vyrobit o to větší počet dílů a momentálně nestíhají. Snad se podaří tyto díly ještě včas odladit, aby jich z kompletovací linky nevracelo tolik zpátky.

Zajímavý je taky informace, že si Apple objednal oproti loňskému roku o 15 procent méně displejů, což znamená že ani po uvedení nové řady nemá očekávání přiliš vysokých prodejů. Jeden z hlavních dodavatelů Japan Display je tak hladový po dalších objednávkách a bude si je asi kompenzovat výrobou pro jiné značky.

Myslíte, že má Apple skutečně problémy s výrobou nebo je to jen jeho tradiční hra jak zvýšit poptávku?

iPhony se zřejmě rozloučí se svým nejdůležitějším tlačítkem?

REVOLUCE! Z iPhonu zmizí tohle důležité tlačítko. Jak bez něj bude fungovat?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!