Nový iPhone bude nejdražší v historii! Na kolik přijde a proč bude stát takový balík?

V září bude jasno, zda se na trhu objeví jeden z nejdražších telefonů!
Cena iPhone 8
Cena iPhone 8
KGI

Nejdůvěryhodnější zdroj, co se neoficiálních úniků o zařízeních společnosti Apple týče – server KGI – zveřejnil informace o předpokládané ceně iPhonu 8 (či X, podle toho, jak se bude výroční kousek jmenovat). Kvůli novým technologiím si budete muset připlatit opravdu hodně!

Obecně se počítá s tím – a potvrzuje to i KGI – že nový iPhone bude mít zadní stranu ze skla, aby jej bylo možné nabíjet bezdrátově. Také přední strana má být z drtivé většiny skleněná, takže zmizí fyzické Home tlačítko. Telefon bude nejtenčí ze všech a bude obsahovat speciální laserový senzor pro gesta rukou. To všechno za cenu začínající na 1000 dolarech.

Vezmeme-li v potaz, že cena iPhone 7 Plus s 32GB úložištěm je v tuto chvíli 769 dolarů a nejdražší varianta se 256 GB paměti se prodává za cenu o 200 dolarů vyšší, může i cena iPhone 8 pěkně vyšplhat. S očekávaným nárůstem ceny o 20 procent k nejdražší variantě, tak může stát největší iPhone 8 až 1200 dolarů. Přepočet na české koruny však bohužel nestačí.

Telefon iPhone 7 Plus se v nedotované 256GB variantě prodává v českých obchodech za přibližně 31 tisíc, v porovnání se standardní americkou cenou v dolarech jde o rozdíl více než 6000 Kč. V případě iPhone 8 bychom tedy po všech přepočtech mohli za nejvybavenější variantu zaplatit kolem 36 000 Kč, a to už je – přiznejme si – opravdu ranec. Vyplatí se Applu taková politika?

reklama