Nový iPhone pořádně zdraží! Přidal však jednu opravdu revoluční vychytávku. Bude mít 3D senzor!

Nový iPhone - nic pro chudé!
iPhone 8 podraží...a to o dost.
iPhone 8 podraží...a to o dost.

reklama

Ať už se bude jmenovat jakkoli - tedy buď iPhone X k oslavě desátého výročí od vydání prvního Apple telefonu, nebo klasicky iPhone 8 - má být každopádně podstatně dražší, než ty stávající. Zatímco momentálně vyjde nejlevnější iPhone 7 na 649 dolarů a nejdražsí model iPhonu 7 Plus na 969 dolarů, měla by nejlevnější varianta nového iPhonu začínat na 1000 dolarech.

To znamená zhruba čtyřicetiprocentní nárůst ceny. Pokud bychom tedy nárůst ceny odvodily od momentální české ceny iPhonu 7 (průměrně 21 tisíc Kč), bude ten nejlevnější nový stát opravdu nemalých 30 000 Kč. Kam se vyšplhá nejdražsí varianta pak raději nebudeme spekulovat.

Kromě celočelního displeje se čtečkou otisků zabudovanou pod obrazovkou nebo nové možnosti bezdrátového nabíjení se nově mluví také o 3D senzorové technologii. Na té Apple intenzivně pracuje společně se společností Lumentum. Něco takového by se v sériově vyráběném telefonu objevilo vůbec poprvé.

Jak bude vypadat iPhone X?

Apple má skvělý plán, čím nahradit iPhone 8 a 9! Tyhle dva telefony totiž zřejmě vůbec nevzniknou!

K čemu bude takový scanner sloužit, však není jasné. Může pomáhat při odemykání telefonu pomocí rozeznávání tváře, kterou chce Apple do nového iPhonu dostat. Může také pomáhat k lepšímu výsledku foťáku nebo jim rovnou dodávat 3D efekt. Další ohromné pole působnosti by mohl mít 3D scanner v oblasti rozšířené reality.

Zdroje z Fast Company mluví o tom, že by se nový iPhone mohl dočkat uvedení dříve, než v obvyklém zářijovém termínu. Dávalo by to smysl, jelikož konkurenční Samsung nebo LG uvedou své letošní vlajkové lodi už zkraje jara.

Budete ochotní utratit za iPhone více než 30 tisíc, když bude mít vychytávky jako 3D scanner?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!