Foťák tohohle mobilu přináší revoluci. S čím vyrazí proti iPhonům?

Jedna čočka vládne všem, jedna jim všem káže. Jedna je skrz zrcadlo, k přiblížení sváže.
Nový telefon Oppo má nabídnout foťák s revolučně řešenou optikou
Nový telefon Oppo má nabídnout foťák s revolučně řešenou optikou
Oppo

reklama

Odpusťte krkolomný verš. Inspirovala nás hodně zajímavá technologie, která už zřejmě brzy zamíří na trh. Už její prototyp způsobil značné pozdvižení, vylepšená varianta však má nabídnout ještě dvakrát větší rozsah optického zoomu (10x) v malém těle telefonu. Navíc má být podle pozvánky představena už 16. ledna.

Jelikož první prototyp telefonu Oppo byl úspěšně představen už před dvěma lety (viz vložené video), mohlo by jít tentokrát o skutečně masově vyráběný telefon připravený k prodeji. Jeho trumfem bude dvojitý foťák. Hlavní čočka je v základu stejná jako u konkurence. Daleko zajímavější je ta zoomová, která používá princip periskopu, aby schovala "dlouhé sklo" naležato uvnitř telefonu. Používá zrcadlo a sadu čoček, které jsou navíc opticky stabilizované, což vede k daleko ostřejším fotkám s maximálním přiblížením.

Uniklá pozvánka láká sloganem, který by se dal z čínštiny přeložit jako "Desetinásobný pohled, uvidíme se brzy". Dočkáme se představení hotového telefonu? Nebo půjde opět jen o prototyp?

Pozvánka od Oppo slibuje desetinásobný pohled...
Autor: Oppo Pozvánka od Oppo slibuje desetinásobný pohled...

Může být zoomový periskop budoucností mobilního focení? 

reklama

reklama