Otec Androidu představil svůj nový převratný telefon. Má jedinečný displej i kouzelnou kameru. Co umí?

Tenhle kousek si rozhodně nespletete.
Nový Essential Phone od Andyho Rubina
Nový Essential Phone od Andyho Rubina

reklama

Andy Rubin, který stál u samotného zrodu mobilního systému Android, přichází s vlastním telefonem. Jmenuje se Essential Phone a jak název napovídá, soustředí se na to podstatné. Prodávat se bude za 699 dolarů, což je zhruba 16500 Kč.

Chlubí se impozantním displejem, který sahá až k horní hraně telefonu, kde zaujme výřez pro selfie kameru. Jelikož se stavový řádek v horní části obrazovky málokdy zaplní až doprostřed, tak by zub neměl uživatele nijak ochuzovat.

telefunkov
telefunkov

Ještě zajímavější jsou však záda telefonu, kde najdete konektory pro uchycený speciální 360 stupňové kamery, případně dalšího přístušenství. Jinak bude mít telefon dnes už celkem častý dvojitý foťák. Bude fungovat podobně jako u telefonů Huawei - jedna čočka bude klasická 13mpx, druhá monochromatická pro lepší zachycování světla a vylepšení kvality tmavších fotek.

fotyho
fotyho

Zařízení bude pohánět ten nejlepší současný hardware - CPU Qualcomm Snapdragon 835, 4GB RAM a 128GB úložiště. Bohužel bude chybět audio jack, takže příznivcům poslechu po drátě zbude jen USB-C konektor s případnou redukcí. 

Velkou zbraní Essential Phonu má však být podle Andyho Rubina jeho konstrukce. Je totiž vyroben z kombinace titanu a keramiky a vydrží dle zátěžových testů o dost více než jeho konkurenti od Apple či Samsungu.

Chloubou má být taky precizně vyladěná nastavba Androidu s názvem Ambient OS. A tady se na softwarového veterána Rubina můžeme jistě spolehnout.

Jak se vám líbí Essential Phone?

reklama

reklama