Pizzu už rozvážejí i roboti! Sledujte, jak to vypadá

Pizza je zkrátka jídlem budoucnosti.
Automatická rozvážka pizzy
Automatická rozvážka pizzy
Nuro / koláž

reklama

V texaském Houstonu budou už brzy rozvážet pizzu robotická vozítka společnosti Nuro. Smlouvu s ní uzavřel řetězec pizzerií Domino's, který chce na stejný systém postupně přejít ve všech zemích, v nichž působí. Jak vlastně funguje?

Pizzu budou rozvážet nejnovější vozítka Nuro R2, která už dopravují zákazníkům objednávky z obchodního řetězce Kroger v arizonském městě Scottsdale. Jejich maximální rychlost je z důvodu bezpečnosti omezena na 40 km/h, ale zase dostanou speciální úložný prostor, který udrží pizzu ideálně teplou.

Nuro vozítko v úpravě pro Domino's Pizza
Autor: Nuro / Domino's Pizza Nuro vozítko v úpravě pro Domino's Pizza

Zákazníci při objednávce přes aplikaci dostanou možnost si vybrat automatický způsob doručení, v rámci kterého budou moci sledovat cestu vozítka k nim a dostanou taky PIN, jehož namačkáním si otevřou schránku se svou pizzou.

Řetězec Domino's působí již v mnoha okolních zemích, Česku se zatím vyhýbá. Automatická dovážka pizzy by však klidně mohla být nabízena v rámci českých rozvážkových služeb. Společnost Nuro upravuje svá vozítka pro různé účely a má velké celosvětové ambice. Stojí za ní dva bývalí členové týmu Waymo, který vyvíjí samořiditelné technologié pro Google.

Souhlasíte, že zrovna pizza si takové pokročilé technologie zaslouží?

reklama

reklama