PlayStation konečně dostává češtinu! Nová aktualizace navíc přináší vylepšené streamování

Mnozí už skoro přestávali doufat.
PlayStation konečně dostává češtinu
PlayStation konečně dostává češtinu

reklama

Již brzy dostanou všechny konzole PlayStation 4 nový firmware update na verzi 5.0, který zrovna v Česku bude znamenat velký milník. Celé prostředí konzole totiž konečně dostane češtinu. Ta je totiž mezi sedmi nově podporovanými jazyky!

Autoři nedávné petice za počeštění PlayStation tak mohou slavit úspěch, ačkoli není moc pravděpodobné, že zrovna tento krok přesvědčil manažery Sony. Hlavním a nejpodstatnějším parametrem pro ně totiž je počet prodaných kusů konzole na daný stát, případně celkový obrat z konzolí a her.

Dalšími novinkami bude podpora streamování z Twitche v kvalitě 1080p a 60fps, vylepšeny budou také notifikace a celý sociální systém konzole. Sledovat budete moci jakýkoli účet, ne jenom ty oficiální a speciálně potvrzené. Sony tím chce podpořit větší sdílení a interakci. Sledovat budete moci kohokoli bez potřeby toho, aby potvrdil vaši žádost. Vše ale půjde individuálně filtrovat.

Lépe půjde taky spravovat stahování a nahrávání. Přesné datum vydání updatu zatím nebylo oznámeno, ale v Česku se na něj teď jistě bude těšit dost lidí.

Jste rádi, že bude PlayStation konečně umět česky?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!