Velké změny u PlayStationu 5? Nový ovladač chce spustit herní revoluci

Sony si nechala patentovat novou podobu ovladače k PlayStationu.
PlayStation ovladač čeká zásadní modernizace
PlayStation ovladač čeká zásadní modernizace
Sony Interactive Entertainment

reklama

Ovladač PlayStationu neprošel za posledních 20 let žádnými zásadními změnami. Přestože mnoho hráčů považuje za pohodlnější ten od konkurenčního Xboxu, jiní na něj zase nedají dopustit. Asi proto se Sony dosud drželo hesla "když to funguje, nesnaž se to spravit" a přidala jen detaily jako podsvícení, reproduktor či dotykovou plošku.

 Nový patent v podstatě přidává k dotykové plošce obrazovku. Tam by se mohly zobrazovat různé statistiky, herní mapa či další ovládací prvky, které bychom mohli rovnou aktivovat a urychlili bychom si tak cestu do různých menu a obrazovek ve hře.

Možná podoba nového PlayStation ovladače s dotykovou obrazovkou
Autor: fanart Možná podoba nového PlayStation ovladače s dotykovou obrazovkou

V době, kdy se snaží vývojáři za cílem většího vtažení do hry osekat prvky na obrazovce dává velký smysl, abychom všechny doprovodné informace mohli vidět právě na ovladači. Swajpnutím bychom se pak přenesli na výběr herních menu a třeba do podmenu vývoje postavy nebo itineráře bychom se tak dostali rychlejší cestou.

Na druhou stranu je třeba připomenout, že s podobným nápadem už přišly konzole Nintendo Wii U a Sega Dreamcast - a obě skončily neslavně. Integrovaná obrazovka navíc zvýší výrobní náklady ovladače a sníží výdrž baterie. Jenže PlayStation 5 jistě bude chtít přijít s více novinkami než jenom s vyšším výkonem a přepracovaným prostředím. Právě nový ovladač by mohl konzoli udělat atraktivnější.

Co myslíte, bude mít nový PlayStation ovladač s dotykovou obrazovkou?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!