Štve vás pomalý Instagram? Tuhle novinku budete milovat!

Instagram konečně dostává dietní verzi.
Instagram dostává svou odlehčenou verzi
Instagram dostává svou odlehčenou verzi
instagram

reklama

Jednu z nejpopulárnějších sociálních sítí momentálně používá zhruba miliarda uživatelů. A protože chce Instagram, aby si ho užívali i uživatelé, kteří nemají nejnovější modely telefonů, přichází konečně s odlehčenou a méně náročnou verzí aplikace s názvem Instagram Lite.

Následuje tak třeba svůj partnerský Facebook, který má Lite verzi už dlouhou dobu. Té sice chybí pár funkcí, ale je méně náročná na výkon a paměť telefonu, rychleji se spouští a spotřebuje při používání méně dat.

Instagram Lite zabere také daleké méně místa na úložišti. Samotná aplikace bez dočasných dat má pouze zhruba 0,5 MB. Ta klasická má na Androidu kolem 150 MB. Lehčí verze momentálně neumožňuje třeba postování videí nebo posílání zpráv mezi uživateli.

Rozdílů mezi Instagramem klasickým a verzí Lite si na první pohled ani nevšimnete.
Autor: instagram Rozdílů mezi Instagramem klasickým a verzí Lite si na první pohled ani nevšimnete.

Aplikace bude postupně uvolňována pro celý svět – pro iOS i Android. Venku už je například v Mexiku. V Česku jsou momentálně k dispozici pouze neoficiální a ne zcela spolehlivé náhražky.

Odlehčené verze aplikací jsou v posledních letech velkým hitem. Velké oblibě se těší třeba Messenger Lite nebo Uber Lite, které se soustředí na to podstatné a proto jsou populární i mezi uživateli, kteří neřeší nedostatek výkonu svých telefonů, ale mají rádi jednoduchá a účelná rozhraní.

Těšíte se na Instagram Lite? Budete ho používat?

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

reklama

reklama