POZOR na pomalejší verzi nového iPhonu 7! Apple totiž dal do některých telefonů líný modem

Zvenku vypadají naprosto stejně, ale rozdíl poznáte jakmile s ním začnete pracovat.
Nové iPhony 7 měly být všechny zhruba stejně rychlé, jenže realita je jiná.
Nové iPhony 7 měly být všechny zhruba stejně rychlé, jenže realita je jiná.

reklama

Když si koupíte iPhone 7 nebo iPhone 7 Plus se základní kapacitou vnitřní paměti 32GB, bude váš telefon pracovat s daty výrazně pomaleji. Rychlost zápisu dat je u modelů s vyšší kapacitou paměti až osmkrát (!) rychlejší. Na skrytou nevýhodu opozornil následující videotest magazínu GSMArena.

Ačkoli mají všechny iPhony stejný procesor, liší se jejich rychlost taky v přístupu k datové LTE síti. Část iPhonů totiž používá modem od Qualcommu jako v minulosti a u části ho vystřídal levnější čip od Intelu, který má nižší přenosové rychlosti a rozdíl je ještě výraznější v místech se slabým signálem. Pomalejší internet se bohužel týká všek iPhonů v české distribuci - iPhony s rychlejším modemem dodává Apple pouze do USA, Číny a Japonska.

Následující srovnávací graf ze specializovaného serveru Cellular Insights ukazuje, že při slabším signálu mají iPhony až poloviční rychlost příjmu dat ze LTE sítě než konkurenční Samsung Galaxy S7 Edge.

grafik
grafik

Pokud si chcete ověřit, zda máte opravdu iPhone s pomalejším modemem, jde to celkem snadno - bude mít modelové číslo buď A1778 nebo A1784.

Co říkáte na skryté rozdíly mezi novými iPhony a na nelichotivou rychlost LTE internetu?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!