Přicházejí ohebné displeje! Podívejte se, jak tenhle nový tablet pohodlně složíte do kapsy

Když malý displej schovává velký...
Lenovo Folio
Lenovo Folio
Lenovo

reklama

Po předchozích náznacích a únicích je to konečně tady – tablety a mobilní telefony známých značek začínají využívat ohebné displeje a první vážnější vlaštovku představuje společnost Lenovo. Jde o tablet Folio, který je možné přehnout v půli a pohodlněji ho tak schovat do malého batohu či kabelky.

Tablet představili zástupci firmy v Číně a ve videu si můžete prohlédnout, jak se chová displej po svém přeložení. Možná byste očekávali, že ve složeném stavu jej nebude možné používat, opak je však pravdou a na hřbetě překladu se objeví další funkce.

Co se týče hardwarové výbavy, víme zatím pouze jen to, že tablet pohání procesor Qualcomm Snapdragon 800, tablet má rozlišení 1920x1440 pixelů a po rozevření má displej úhlopříčku 7,8 palců. Bez překvapení pak zůstává, že tablet využívá sedmou řadu operačního systému Android.

Pokud se ptáte na cenu, zatím nemůžeme sloužit – Lenovo Folio bude západnímu publiku předsatveno pravděpodobně až v září na veletrhu IFA 2017 v Německu anebo pak začátkem příštího roku na tradičním veletrhu CES. Na každý pád jde ale o novou generaci a velký krok kupředu. Otázkou samozřejmě zůstává, jestli něco takového uživatelé vůbec chtějí, ale podobně jsme se před lety koukali i na chytrý telefon, a jak to celé dopadlo…

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!